TERAPIA MANUALNA

Terapia manualna ma na celu przywrócenie „równowagi” pracy stawów, mięśni i struktur nerwowych. Tylko wtedy organizm może się wyleczyć. W terapii manualnej najważniejszy jest mądry i doświadczony terapeuta. Na początek przeprowadzana jest diagnostyka czyli wywiad, następnie badanie i właściwa interpretacja badań obrazowych. Pamiętamy, że aparat ruchu należy traktować całościowo.

Na początek diagnostyka, czyli wywiad, badanie i właściwa interpretacja badań obrazowych. Pamiętamy, że aparat ruchu należy traktować całościowoPo przeprowadzeniu badania, które wykazało źródło dolegliwości, terapeuta może dobrać najskuteczniejszą metodę terapeutyczną i przystąpić do zabiegu, który jest zupełnie bezbolesny.

Wykorzystywane są zarówno techniki manualne wykonywane przez terapeutę, jak i ćwiczenia, w których stroną aktywną jest pacjent. Chory jest także uczony nowych zachowań oraz prawidłowych wzorców ruchu. Jesteśmy twórcami funkcji trenera kręgosłupa. Często jedynym sposobem na ostateczne wyleczenie jest zmiana wielu dotychczasowych zachowań samego pacjenta.

Kiedy zastosować terapię manualną?

Zabiegi terapii manualnej skutecznie leczą między innymi:

$

bóle głowy i karku

$

bóle korzonkowe

$

rwę kulszową

$

schorzenia bioder oraz kończyn dolnych i górnych

$

dolegliwości migrenowe

$

wady postawy np. skoliozy

$

zaburzenia snu

$

bóle stawów i kręgosłupa

W naszym centrum prowadzimy również zabiegi z suchej igłoterapii.

Spondylo-Clinic GROUP

Centrum terapii kręgosłupa

we Wrocławiu

ZDROWY KRĘGOSŁUP – ŻYCIE BEZ BÓLU

71 726 11 71

71 791 59 23

503 183 095

ctkbiuro@gmail.com

ul. Wyszyńskiego 116/2, Wrocław 50-307