Terapia skojarzona (łączona)

Terapia skojarzona nazywana jest również terapią kombinowaną lub łączoną. Są to zabiegi stosowane w rehabilitacji, w którym łączone są równoczesne działania bodźców nowoczesnej fizykoterapii.

W Centrum Terapii Kręgosłupa wykorzystujemy:

Głęboką stymulację elektromagnetyczną

Głęboką stymulację kawitacyjną

Laser wysokoenergetyczny

Krioterapię miejscową pulsacyjną

Terapia skojarzona we Wrocławiu

Schorzenia leczone za pomocą fizykoterapii:

– zespoły bólowe w przebiegu choroby zwyrodnieniowej stawów kręgosłupa takie jak: lumbago, dyskopatia, rwa kulszowa, rwa barkowa
– ostroga piętowa, haluksy
– stany zapalne mięśni, pochewek ścięgnistych i ścięgien
– stany pourazowe: zwichnięcia, skręcenia, stłuczenia, naciągnięcia, krwiaki
– łokieć tenisisty, łokieć golfisty
– zespół bolesnego barku
– zespół kanału nadgarstka
– blizny po urazach i zabiegach operacyjnych

– skrócenie ścięgien spowodowane dawnymi urazami i bliznami
– miopatie
– tendopatie
– stany przeciążeniowe
– stany pooperacyjne
– choroby reumatyczne
– bóle neuralgiczne
– nerwobóle
– przykurcze
– utrudniony zrost kości
– zaburzenia krążenia obwodowego
– zapalenia okołostawowe

– choroba zwyrodnieniowa stawów obwodowych takich jak stawu kolanowego, biodrowego, barkowego, rąk i stóp
– przewlekła choroba reumatyczna stawów
– zwapnienia tkanek miękkich
– nerwobóle znanego pochodzenia
– nerwoból nerwu trójdzielnego
– przykurcze
– łagodzenie bólu, skurczów mięśniowych i przykurczów stawów
– zapalenie kaletki
– zapalenie torebki stawowej
– stany pourazowe stawów i mięśni

SIRIO –  głęboka stymulacja kawitacyjna

Głęboka stymulacja kawitacyjna SIRIO generuje fale akustyczne o częstotliwości 38 kHz.  Działanie tego unikalnego urządzenia do fizykoterapii opiera się na zasadzie połączenia zjawisk  kawitacji oraz efektu termicznego. Takie połączenie powoduje usuwanie metabolitów nocyceptywnych  z organizmu, co przyspiesza proces regeneracji oraz wywołuje pozytywne efekty terapeutyczne.

SALUS TALENT – stymulacja elektromagnetyczna

Wysoko indukcyjny, głęboko penetrujący, pulsacyjny stymulator elektromagnetyczny SALUS-TALENT pozwala na miejscowe przyłożenie precyzyjnego pola elektromagnetycznego przenikającego warstwy odzieży, tkanek oraz kości, stymulując ściśle wyznaczony obszar w głębi ciała.

Laser wysokoenergetyczny

Od lat z powodzeniem stosujemy nowoczesną technologię wykorzystywaną w leczeniu przewlekłych zwyrodnień stawów i bólów kręgosłupa, jaką jest laser wysokoenergetyczny. Jest to niezwykle bezpieczne urządzenie, które stosujemy, bo pozwala na głęboką penetrację oraz stymulację tkanek, za pomocą strumienia energii emitowanego w promieniowaniu podczerwonym.

INDI – terapia radiofalowa ukierunkowana

INDI – TR Therapy wykorzystuje zmienny prąd o częstotliwości radiowej 480 do 500 kHz, tworząc selektywną hipertermię tkankową. Fale o częstotliwości radiowej przenoszone są przez tkanki, przynosząc natychmiastową ulgę w bólu, rozluźnienie mięśni, zmniejszenie obrzęków oraz przyspieszenie regeneracji tkanek. Rewolucyjna koncepcja zapewnia selekcję tkanki, która jest poddana terapii, zapewniając eliminację zarówno przyczyny dolegliwości, jak i objawów z nią związanych.

MgnetoSTYM – magnetostymulacja mięśni

FMS umożliwia stymulację głębokich struktur mięśniowych i tkanek w sposób nieinwazyjny i bezbolesny. Pozwala na dotarcie do każdej części ciała bez skutków ubocznych i ingerencji chirurgicznej. Metoda ta łączy w sobie zalety magnetoterapii i elektroterapii, intensyfikując efekty tych zabiegów. Pole elektromagnetyczne wnika do 10cm wgłąb ciała, a indukcja jest ok. 250 razy większa od najmocniejszych aparatów do magnetoterapii. Jednocześnie jest to zabieg bezpieczny, bez skutków ubocznych.