TERAPIA URO

Schorzenia urologiczne dotyczą każdego, niezależnie od płci. By poradzić sobie z problemem bezoperacyjnie, niezbędne jest całościowe podejście do problemu, dlatego stawiamy na najnowocześniejszą fizykoterapię,  a każdy pacjent może liczyć na indywidualne podejście do swojego problemu. 

Nietrzymanie moczu to poważny problem dla pacjentów obu płci w różnym wieku. Stereotypem jest myślenie, że nietrzymanie moczu jest krępującym problemem wyłącznie u pań w podeszłym wieku.  Częstość występowania tego problemu wzrasta z 10% w wieku 20 lat do 35% w wieku 50 lat i dalej po 70. roku życia.  

Najczęściej pojawia się po urodzeniu dziecka. Dolegliwość ta znacząco wpływa na pogorszenie jakości życia, może również mieć wpływ na aktywność fizyczną, zawodową, a także seksualną. Bolesne miesiączki to utrapienie dla młodych kobiet. Dla mężczyzn ta grupa schorzeń to przede wszystkim problemy z prostatą oraz zaburzenia związane z erekcją.

W miednicy mniejszej jest dużo mięśni, tkanki łącznej oraz znaczne unerwienie. Wpływ na oddawanie moczu, funkcje seksualne i ból ma również psychika i stan kręgosłupa (o czym mało kto mówi). Dopiero właściwa ocena stanu mięśni i nerwów całej okolicy (w tym też kręgosłupa) pozwala na leczenie przyczynowe. Należy odtworzyć prawidłowe funkcje danego regionu, a nie tylko ujścia cewki czy fragmentu pochwy. 

Jak leczymy problem nietrzymania moczu i bolesnych miesiączek?

W Spondylo-Clinic proponujemy dwa rozwiązania problemów urologicznych. Nasze terapie oparte są na najskuteczniejszych urządzeniach, jakie są obecnie dostępne: SALUS-TALENT URO i Magneto Stym.  

SALUS-TALENT URO jest najnowszej generacji urządzeniem do terapii schorzeń narządu ruchu (układ mięśniowy i nerwowy)o mocy 2,5 tesli. Doskonale sprawdza się jednakowo w terapii bólu, ale również jako zabieg głęboko stymulujący oraz przyspieszający regenerację tkanek. Ponadto działa przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo. Z tego względu ma swoje zastosowanie w schorzeniach uro-ginekologicznych. Zabieg wykonuje się 2-3 razy w tygodniu średnio przez ok. 4 tygodnie.

Magneto STYM to urządzenie o mocy 3 tesli do funkcjonalnej magnetostymulacji mięśni dna miednicy. Skutecznie leczy problem nietrzymania moczu oraz inne dolegliwości układu moczowo – płciowego za pomocą terapii FMS. Jest to najskuteczniejsza bezkontaktowa metoda leczenia inkontynencji.

Zasady działania

Terapia Salus-Talent URO to rodzaj głębokiej stymulacji elektromagnetycznej o dużej intensywności i małej częstotliwości pola elektromagnetycznego, przez co zabiegi wykonywane są bezinwazyjnie i bezpieczne dla pacjenta. W przypadku schorzeń uroginekologicznych, stosujemy terapię, która jest aplikowana z zewnątrz, bez konieczności rozbierania się i ingerowania w jamy ciała, co jest sytuacją komfortową.

FMS umożliwia stymulację głębokich struktur mięśniowych i tkanek w sposób nieinwazyjny i bezbolesny. Pozwala na dotarcie do każdej części ciała bez skutków ubocznych i ingerencji chirurgicznej. Metoda ta łączy w sobie zalety magnetoterapii i elektroterapii, intensyfikując efekty tych zabiegów. Pole elektromagnetyczne wnika do 10 cm wgłąb ciała, a indukcja jest ok. 250 razy większa od najmocniejszych aparatów do magnetoterapii. Jednocześnie jest to zabieg bezpieczny, bez skutków ubocznych.

Najczęstsze wskazania

Nietrzymanie moczu, dysfunkcje seksualne, regeneracja poporodowa, bolesne miesiączki, wzmocnienie mięśni dna miednic oraz przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego, zaburzenia erekcji, rehabilitacja po operacji prostaty.

Zalety

Szybki powrót do sprawności fizycznej, skuteczna i bezinwazyjna terapia.

Bezbolesne zabiegi, komfort, precyzja i bezpieczeństwo.