Komora hiperbaryczna 

Komora hiperbaryczna (HBOT – Hyperbaric Oxygen Therapy) to metoda terapeutyczna wykorzystująca 100% tlen pod zwiększonym ciśnieniem atmosferycznym, znajdujący się w komorze co powoduje znaczne zwiększenie ilości tlenu w organizmie. Tlenowa terapia hiperbaryczna jest jedną z najbardziej efektywnych metod dostarczania tlenu do wszystkich komórek ciała. 

Komora hiperbaryczna we Wrocławiu

Dostarczając zwiększoną ilość tlenu do tkanek i narządów, terapia w komorze hiperbarycznej poprawia krążenie krwi i sprawia, że tlen dociera do tych niedotlenionych miejsc, które od dawna pozostają w uśpieniu. Pobudzając na nowo organizm do pracy, terapia tlenem wspomaga układ odpornościowy i zwiększa metabolizm komórkowy, dzięki czemu zyskujemy nową energię do życia.

Aktywni ludzie potrzebują tlenu więcej, niż może im dostarczyć oddech. Profilaktyczne stosowanie tlenu to opóźnienie procesów starzenia, zachowanie sprawności umysłowej i fizycznej na całe lata, a nawet – jak wykazują statystyki – średnio o 10 lat dłuższe życie.

Z odpowiednią dietą to idealna profilaktyka nowotworowa i chorób układu krążenia.

Komora hiperbaryczna do hiperbarii tlenowej stosowana w CENTRUM TERAPII KRĘGOSŁUPA należy do najnowocześniejszych w swojej klasie o znacznie lepszych parametrach od innych komór tego typu. Jedna z największych o wym. 245 x 102 x 102 daje znaczny komfort przebywania (możliwe czytanie książki) nawet dla dwóch osób a specjalny system wentylacji pozwala na rozmowy telefoniczne lub pracę na tablecie czy komputerze (dostęp do wi-fi). Każda z przebywających osób zasilana jest osobnym koncentratorem tlenu o bardzo wysokich parametrach technicznych i medycznych. Wszyscy pacjenci objęci są pełną opieką lekarską. Zapraszamy pojebynczo lub parami – terapia dla dwóch osób taniej

Kto powiniem korzystać z komory hiperbarycznej?

Do dzisiaj odkryto ponad 100 zastosowań tlenoterapii hiperbarycznej. Udowodniono jej skuteczność w takich schorzeniach jak: autyzm, mózgowe porażenie dziecięce, zespół Downa, stwardnienie rozsiane, łuszczyca, udary, reumatyzm, migrena, depresja, zaburzenia seksualne, nadwaga, otyłość, borelioza.

Tlenoterapia może również spierać takie dziedziny medycyny jak dermatologia, rehabilitacja neurologiczna, rehabilitacja kardiologiczna, gastrologia, ortopedia, stomatologia, medycyna estetyczna, medycyna sportowa. Zabiegi polecane są zarówno kobietom, jak i mężczyznom i dzieciom.

Hiperbaria tlenowa polecana kobietom

HBOT to zabieg niezbędny o czym doskonale wiedzą na całym świecie aktorki, modelki i piosenkarki. Żaden kosmetyk nie zadziała tak skutecznie, jak dotlenienie organizmu od wewnątrz. Znacząco opóźnia procesy starzenia, skóra staje się zdrowsza, nie widać na niej zmęczenia i nie tworzą się zmarszczki. HBOT to świetna pomoc w walce z nadwagą i otyłością. Dotlenienie organizmu przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej i zwiększa tempo metabolizmu, co owocuje szybszą i efektywniejszą utratą nadmiaru masy ciała i wyszczupleniem sylwetki. Działa przeciwdepresyjnie i dodaje energii, zwiększa witalność.

Terapia tlenem dla mężczyzn

Nareszcie skuteczny sposób na nadwagę, cholesterol, problemy z erekcją i niewydolność krążenia! Systematyczne stosowanie HBOT w połączeniu z ćwiczeniami fizycznymi pozwala pozbyć się tych dolegliwości. Z kolei rozrzedzenie krwi w trakcie terapii poprawia ukrwienie wszystkich narządów, dzięki czemu jest świetnym rozwiązaniem problemów ze zmęczeniem, brakiem energii i zaburzeń potencji.

HBOT w leczeniu sportowców

Różnego rodzaju urazy tkanek miękkich to częsty problem wśród sportowców. Niestety często powrót do zdrowia okazuje się procesem przewlekłym, a w sporcie czas jest na wagę złota. Terapia hiperbaryczna tlenem jest w takich przypadkach najskuteczniejszym ratunkiem, ponieważ znacznie przyczynia się do przyspieszenia gojenia różnego rodzaju ran i urazów oraz do poprawy ogólnego samopoczucia sportowca.

Hiperbaria tlenowa to uznana terapia w leczeniu urazów sportowców m.in. kontuzje mięśni (stłuczenia, naderwania), bóle stawów (skręcenia), naderwanie więzadeł i wielu innych. Ponadto ma działanie redukujące ból i hamujące rozwój bakterii.

Terapia tlenem w komorze hiperbarycznej zalecana seniorom

Terapia hiperbaryczna jest niezastąpionym, bardzo skutecznym uzupełnieniem tradycyjnego leczenia problemów z aparatem ruchowym, niewydolnością układu nerwowego, krwionośnego czy pokarmowego oraz chorób przewlekłych u osób starszych.

Stężony tlen przenika do czerwonych krwinek, a jego stężenie zwiększa się także w osoczu, układzie limfatycznym i płynie mózgowo-rdzeniowym. To sprzyja fizjologicznym procesom w organizmie, usprawniając regenerację tkanek i gojenie ran w przypadku takich schorzeń jak stopa cukrzycowa, powikłania po radioterapii tkanek miękkich i kości. Terapia tlenowa zmniejsza stany zapalne i wspomaga leczenie m.in. infekcji bakteryjnych i boreliozy.

Komora hiperbaryczna również dla dzieci

Terapia hiperbaryczna przeznaczona jest również dla dzieci, szczególnie tych cierpiących na: choroby skórne, alergie, autyzm, ADHD oraz na wszelkie schorzenia spowodowane niedotlenieniem. Serdecznie zapraszamy najmłodszych pacjentów do sesji wspólnych z rodzicem. 

Komora hiperbaryczna – wskazania:

– spowalnianie procesów starzenia się skóry i narządów wewnętrznych
– profilaktyka chorób przewlekłych
– leczenie kręgosłupa i stawów
– wspomaganie leczenia nadwagi i otyłości
– wspomaganie leczenia niepłodności
– wspomaganie procesu leczenia po zabiegach medycyny estetycznej
– przyspieszenie procesów rekonwalescencji po zabiegach chirurgicznych
– problemy z wchłanianiem pokarmu – zaburzenia przewodu pokarmowego
– choroby przewlekłe skóry (łuszczyca, pokrzywka, wysypka, rumień, AZS, trądzik)

– choroby związane z niedotlenieniem tkanek
– leczenie obrzęków
– leczenie trudno gojących się ran
– anemia
– migreny, depresje
– grzybice
– borelioza
– zaburzenia potencji
– przewlekłe zmęczenie
– choroby układu krążenia ( miażdżyca, nadciśnienie)
– choroby układu nerwowego (ADHD, Autyzm, Ch. Alzheimera, Ch. Parkinsona)
– choroby z autoagresji i inne przewlekłe choroby zapalne