Tlenoterapia – HBOT 

Komora hiperbaryczna (HBOT – Hyperbaric Oxygen Therapy) to metoda terapeutyczna wykorzystująca 100% tlen pod zwiększonym ciśnieniem atmosferycznym, znajdujący się w komorze co powoduje znaczne zwiększenie ilości tlenu w organizmie. Tlenowa terapia hiperbaryczna jest jedną z najbardziej efektywnych metod dostarczania tlenu do wszystkich komórek ciała. 

Komora hiperbaryczna we Wrocławiu

Dostarczając zwiększoną ilość tlenu do tkanek i narządów, terapia w komorze hiperbarycznej poprawia krążenie krwi i sprawia, że tlen dociera do tych niedotlenionych miejsc, które od dawna pozostają w uśpieniu. Pobudzając na nowo organizm do pracy, terapia tlenem wspomaga układ odpornościowy i zwiększa metabolizm komórkowy, dzięki czemu zyskujemy nową energię do życia.

Aktywni ludzie potrzebują tlenu więcej, niż może im dostarczyć oddech. Profilaktyczne stosowanie tlenu to opóźnienie procesów starzenia, zachowanie sprawności umysłowej i fizycznej na całe lata, a nawet – jak wykazują statystyki – średnio o 10 lat dłuższe życie.

Z odpowiednią dietą to idealna profilaktyka nowotworowa i chorób układu krążenia.

Komora hiperbaryczna do hiperbarii tlenowej stosowana w CENTRUM TERAPII KRĘGOSŁUPA należy do najnowocześniejszych w swojej klasie o znacznie lepszych parametrach od innych komór tego typu. Jedna z największych o wym. 245 x 102 x 102 daje znaczny komfort przebywania (możliwe czytanie książki) nawet dla dwóch osób a specjalny system wentylacji pozwala na rozmowy telefoniczne lub pracę na tablecie czy komputerze (dostępne WiFi). Każda z przebywających osób zasilana jest osobnym koncentratorem tlenu o bardzo wysokich parametrach technicznych i medycznych. Wszyscy pacjenci objęci są pełną opieką lekarską. Zapraszamy w pojedynkę lub parami – terapia dla dwóch osób taniej

Kto powinien korzystać z komory hiperbarycznej?

Do dzisiaj odkryto ponad 100 zastosowań tlenoterapii hiperbarycznej. Udowodniono jej skuteczność w takich schorzeniach jak: autyzm, mózgowe porażenie dziecięce, zespół Downa, stwardnienie rozsiane, łuszczyca, udary, reumatyzm, migrena, depresja, zaburzenia seksualne, nadwaga, otyłość, borelioza i wiele innych.

Tlenoterapia może również spierać takie dziedziny medycyny jak dermatologia, rehabilitacja neurologiczna, rehabilitacja kardiologiczna, gastrologia, ortopedia, stomatologia, medycyna estetyczna, medycyna sportowa. Zabiegi polecane są zarówno kobietom, jak i mężczyznom i dzieciom.

Hiperbaria tlenowa – polecana kobietom

HBOT to zabieg niezbędny o czym doskonale wiedzą na całym świecie aktorki, modelki i piosenkarki. Żaden kosmetyk nie zadziała tak skutecznie, jak dotlenienie organizmu od wewnątrz. Znacząco opóźnia procesy starzenia, skóra staje się zdrowsza, nie widać na niej zmęczenia i nie tworzą się zmarszczki. HBOT to świetna pomoc w walce z nadwagą i otyłością. Dotlenienie organizmu przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej i zwiększa tempo metabolizmu, co owocuje szybszą i efektywniejszą utratą nadmiaru masy ciała i wyszczupleniem sylwetki. Działa przeciwdepresyjnie i dodaje energii, zwiększa witalność.

Terapia HBOT dla mężczyzn

Nareszcie skuteczny sposób na nadwagę, cholesterol, problemy z erekcją i niewydolność krążenia! Systematyczne stosowanie HBOT w połączeniu z ćwiczeniami fizycznymi pozwala pozbyć się tych dolegliwości. Z kolei rozrzedzenie krwi w trakcie terapii poprawia ukrwienie wszystkich narządów, dzięki czemu jest świetnym rozwiązaniem problemów ze zmęczeniem, brakiem energii i zaburzeń potencji.

Terapia tlenem w leczeniu sportowców

Różnego rodzaju urazy tkanek miękkich to częsty problem wśród sportowców. Niestety często powrót do zdrowia okazuje się procesem przewlekłym, a w sporcie czas jest na wagę złota. Terapia hiperbaryczna tlenem jest w takich przypadkach najskuteczniejszym ratunkiem, ponieważ znacznie przyczynia się do przyspieszenia gojenia różnego rodzaju ran i urazów oraz do poprawy ogólnego samopoczucia sportowca.

Hiperbaria tlenowa to uznana terapia w leczeniu urazów sportowców m.in. kontuzje mięśni (stłuczenia, naderwania), bóle stawów (skręcenia), naderwanie więzadeł i wielu innych. Ponadto ma działanie redukujące ból i hamujące rozwój bakterii.

Seniorzy – terapia tlenem w komorze hiperbarycznej

Terapia hiperbaryczna jest niezastąpionym, bardzo skutecznym uzupełnieniem tradycyjnego leczenia problemów z aparatem ruchowym, niewydolnością układu nerwowego, krwionośnego czy pokarmowego oraz chorób przewlekłych u osób starszych.

Tlen przenika do czerwonych krwinek, a jego stężenie zwiększa się także w osoczu, układzie limfatycznym i płynie mózgowo-rdzeniowym. To sprzyja fizjologicznym procesom w organizmie, usprawniając regenerację tkanek i gojenie ran w przypadku takich schorzeń jak stopa cukrzycowa, powikłania po radioterapii tkanek miękkich i kości. Terapia tlenowa zmniejsza stany zapalne i wspomaga leczenie m.in. infekcji bakteryjnych i boreliozy.

Terapia hiperbaryczna przeznaczona jest również dla dzieci, szczególnie tych cierpiących na: choroby skórne, alergie, autyzm, ADHD oraz na wszelkie schorzenia spowodowane niedotlenieniem. Serdecznie zapraszamy najmłodszych pacjentów do sesji wspólnych z rodzicem. 

Komora hiperbaryczna – wskazania:

– spowalnianie procesów starzenia się skóry i narządów wewnętrznych
– profilaktyka chorób przewlekłych
– leczenie kręgosłupa i stawów
– wspomaganie leczenia nadwagi i otyłości
– wspomaganie leczenia niepłodności
– wspomaganie procesu leczenia po zabiegach medycyny estetycznej
– przyspieszenie procesów rekonwalescencji po zabiegach chirurgicznych
– problemy z wchłanianiem pokarmu – zaburzenia przewodu pokarmowego
– choroby przewlekłe skóry (łuszczyca, pokrzywka, wysypka, rumień, AZS, trądzik)

– choroby związane z niedotlenieniem tkanek
– leczenie obrzęków
– leczenie trudno gojących się ran
– anemia
– migreny, depresje
– grzybice
– borelioza
– zaburzenia potencji
– przewlekłe zmęczenie
– choroby układu krążenia ( miażdżyca, nadciśnienie)
– choroby układu nerwowego (ADHD, Autyzm, Ch. Alzheimera, Ch. Parkinsona)
– choroby z autoagresji i inne przewlekłe choroby zapalne