TRENER KRĘGOSŁUPA WROCŁAW

leczenie bólu kręgosłupa, trening kręgosłupa

Czasy, w których żyjemy, coraz szybsze tempo, nowe technologie i siedzący tryb życia – na zdrowie naszego układu ruchu ma wpływ wiele czynników. Brak ruchu i przyjmowanie nieprawidłowych postaw skutkuje tym, że wszyscy mamy problemy z kręgosłupem. Długotrwałe przesiadywanie przed komputerem w nieprawidłowej pozycji, niewygodne buty, częste i długo trwające podróżowanie samochodem to tylko niektóre z codziennych czynności każdego z nas, które w konsekwencji objawiają się bólem. Codziennie dbamy o higienę naszego ciała, podobnie powinniśmy dbać na co dzień o nasz kręgosłup.

trener kręgosłupa wrocław

Jak wskazują ostatnie badania, brak aktywności fizycznej prowadzi do wzrostu niestabilności kręgosłupa i zwiększa ryzyko bólu pleców w przyszłości. Owa korelacja nasila się z wiekiem. Jednocześnie, jak wskazują badania przeprowadzone na sportowcach, aktywność fizyczna jako środek terapeutyczny ma jedynie ograniczoną wydajność, potwierdzono bowiem wiele przypadków atrofii przykręgosłupowej i przewlekłego bólu pleców wśród osób uprawiających sport lub aktywnych fizycznie. Zatem nawet dobrze rozwinięte mięśnie szkieletowe nie zapobiegają rozwojowi przewlekłego bólu pleców. Co w takiej sytuacji?

Odpowiedzią jest skuteczna możliwość leczenia rehabilitacyjnego koncentrującego się na wyciąganiu głębokiego odcinka mięśni kręgosłupa, ponieważ to mięśnie pleców przykręgosłupowych odgrywają kluczową rolę w stabilizacji kręgosłupa. Wyniki wielu badań wykazały, że programy ćwiczeń, które wzmacniają mięśnie przykręgosłupowe, są w stanie złagodzić objawy bólowe.

W Centrum Terapii Kręgosłupa pacjentom proponujemy regularne zajęcia z indywidualnym trenerem kręgosłupa, które stanową ważną część terapii całościowej. Po wywiadzie, odpowiednich badaniach i analizie problemu, nasi trenerzy wraz z lekarzem dobierają ścieżkę terapii, w tym ćwiczenia adekwatne do sprawności i wydolności fizycznej pacjenta. Trenerzy ćwiczą z pacjentami na miejscu, a także uczą auto-rehabilitacji i kontrolują jej efekty.

W Naszym Centrum wykorzystujemy specjalne urządzenie przeznaczone do ćwiczeń wzmacniających mięśnie przykręgosłupowe. Tego typu trening jest skuteczny zarówno w działaniu profilaktycznym, jak i w rehabilitacji połączonej z terapią manualną, fizykoterapią i innymi zabiegami jak m.in. terapia fibryną bogatopłytkową.

Trening indywidualny z trenerem kręgosłupa to najszybsza i najzdrowsza droga do osiągnięcia zamierzonego celu, a regularność i ścisła współpraca między pacjentem, trenerem i lekarzem sprawia, że rezultaty są odczuwalne w szybkim tempie. Wspólne treningi zapewniają motywacje i wsparcie, a także gwarancje, że ćwiczenia wykonywane są bezpiecznie i poprawnie. Nie bez znaczenia pozostają również ćwiczenia indywidualne „w domu”. Ćwiczenia i intensywność treningu dobrane są indywidualnie pod kątem Twojego poziomu sprawności i wydolności fizycznej.

Spondylo-Clinic GROUP

Centrum Terapii Kręgosłupa

we Wrocławiu

71 726 11 71

71 791 59 23

503 183 095

ctkbiuro@gmail.com

ul. Wyszyńskiego 116/2, Wrocław 50-307