HEADACHE CLINIC

leczenie bólu głowy, migren, zawrotów głowy

 

Bóle głowy to szerokie pojęcie opisujące rodzaj bólów zlokalizowanych w obrębie głowy. Opisano już kilkaset ich rodzajów. Większość z nich to sygnał, że nasz organizm potrzebuje pomocy. Gdy bóle zdarzają się często, są silne i trwają dłużej niż jeden dzień, warto poznać ich przyczynę i sposby leczenia.

Ból głowy i zawroty głowy – kiedy występują takie objawy?

Ból głowy to jeden z najczęściej występujących u pacjentów objawów. Ponad 95% osób choć raz w życiu go doświadczyła, przy czym połowa w minionym roku. Co dwudziesta osoba cierpi na częste bóle głowy, które pojawiają się ponad 15 razy w miesiącu a u co dziesiątej to duży problem.

Zawroty głowy oraz towarzyszące im zaburzenia równowagi są przyczyną około 58% wizyt u lekarzy pierwszego kontaktu. Pojawiają się zdecydowanie częściej w populacji powyżej 65. roku życia. 

Napięciowe bóle głowy są najczęstszą pierwotną przyczyną bólu i jednoczesnych zawrotów głowy. Dotykają niemalże 50% pacjentów. Charakteryzują się uciskowym, opasującym bólem niezależnym od wysiłku fizycznego. Częstą przyczyną współwystępowania bólów i zawrotów głowy jest migrena z zawrotami głowy. Kolejnym charakterystycznym połączeniem są łagodne położeniowe zawroty głowy oraz napięciowy ból głowy.

Lekarze w swoich gabinetach bardzo często słyszą „kręci mi się w głowie”. Objaw taki nie zawsze jest wynikiem zmian organicznych w centralnym układzie nerwowym czy powstałych w wyniku zmian naczyniowych.

Jak leczyć bóle i zawroty w głowie?

Leczenie bólów i zawrotów głowy jest wielopoziomowe i zależne od przyczyny powstania. Obejmuje leczenie zachowawcze, pod którym kryje się szeroko rozumiany zdrowy styl życia – prawidłowe żywienie, zachowanie higieny snu, unikanie nadmiernego stresu i niestosowanie używek, takich jak alkohol czy papierosy. Oprócz farmakoterapii zaleca się ćwiczenia relaksujące oraz psychoterapię, skuteczne mogą się też okazać manewry fizjoterapeutyczne. Niestety często zapomina się o roli kręgosłupa szyjnego i napięć powstałych z wymuszonych pozycji w szkole czy pracy co zaczyna być wręcz problemem społecznym XXI w.

Dlaczego „Headache” Clinic ?

 

Zespół doświadczonych specjalistów z Centrum Profesorskiego OPTIMUM neurolog, neurochirurg, laryngolog, okulista oraz koordynator specjalista od nowoczesnej rehabilitacji ze SPONDYLO- CLINIC diagnozują i w jednym miejscu leczą bóle, zawroty głowy i szumy.

Stosowana jest nowoczesna diagnostyka oraz współpraca z doskonale wyposażonym centrum rehabilitacji (CENTRUM TERAPII KRĘGOSŁUPA) gdzie wykorzystuje się najnowsze metody.

Stosowanie samych tabletek i modnych ostatnio ostrzykiwań botuliną to nie jest jedyny sposób na problemy z bólem i zawrotami głowy.

Prawidłowo zdiagnozowany pacjent u nas leczy się szybciej i znacznie skuteczniej a przez to taniej przy zachowanym komforcie życia codziennego.

Spondylo-Clinic GROUP

Centrum Terapii Kręgosłupa

we Wrocławiu

71 726 11 71

71 791 59 23

503 183 095

ctkbiuro@gmail.com

ul. Wyszyńskiego 116/2, Wrocław 50-307