TTK – terapia treningowa kręgosłupa

W Centrum Terapii Kręgosłupa pacjentom proponujemy regularne zajęcia
z indywidualnym trenerem kręgosłupa, które stanową ważną część terapii całościowej. Po wywiadzie, odpowiednich badaniach i analizie problemu, nasi trenerzy wraz z lekarzem dobierają ścieżkę terapii, w tym ćwiczenia adekwatne do sprawności i wydolności fizycznej pacjenta.

Trening mięśni  przykręgosłupowych

Jak wskazują ostatnie badania, brak aktywności fizycznej prowadzi do wzrostu niestabilności kręgosłupa i zwiększa ryzyko bólu pleców w przyszłości. Owa korelacja nasila się z wiekiem. Jednocześnie, jak wskazują badania przeprowadzone na sportowcach, aktywność fizyczna jako środek terapeutyczny ma jedynie ograniczoną wydajność, potwierdzono bowiem wiele przypadków atrofii przykręgosłupowej i przewlekłego bólu pleców wśród osób uprawiających sport lub aktywnych fizycznie. Zatem nawet dobrze rozwinięte mięśnie szkieletowe nie zapobiegają rozwojowi przewlekłego bólu pleców. Co w takiej sytuacji?

Odpowiedzią jest skuteczna opcja leczenia rehabilitacyjnego koncentrującego się na wyciąganiu głębokiego odcinka mięśni kręgosłupa, ponieważ to mięśnie pleców przykręgosłupowych odgrywają kluczową rolę w stabilizacji kręgosłupa. Wyniki wielu badań wykazały, że programy ćwiczeń, które wzmacniają mięśnie przykręgosłupowe, są w stanie złagodzić objawy bólowe.

Jedno z ćwiczeń wzmacniających głębokie mięśnie przykręgosłupowe.

Indywidualni trenerzy kręgosłupa

W Centrum Terapii Kręgosłupa pacjentom proponujemy regularne zajęcia z indywidualnym trenerem kręgosłupa, które stanową ważną część terapii całościowej. Po wywiadzie, odpowiednich badaniach i analizie problemu, nasi trenerzy wraz z lekarzem dobierają ścieżkę terapii, w tym ćwiczenia adekwatne do sprawności i wydolności fizycznej pacjenta. Trenerzy ćwiczą z pacjentami na miejscu, a także uczą auto-rehabilitacji i kontrolują jej efekty.

W Naszym Centrum wykorzystujemy specjalne urządzenie przeznaczone do ćwiczeń wzmacniających mięśnie przykręgosłupowe. Tego typu trening jest skuteczny zarówno w działaniu profilaktycznym, jak i w rehabilitacji połączonej z terapią manualną, fizykoterapią i innymi zabiegami jak m.in. terapia fibryną bogatopłytkową.

Trening indywidualny z trenerem kręgosłupa to najszybsza i najzdrowsza droga do osiągnięcia zamierzonego celu, a regularność i ścisła współpraca między pacjentem, trenerem i lekarzem sprawia, że rezultaty są odczuwalne w szybkim tempie. Wspólne treningi zapewniają motywacje i wsparcie, a także gwarancje, że ćwiczenia wykonywane są bezpiecznie i poprawnie. Nie bez znaczenia pozostają również ćwiczenia indywidualne „w domu”. Ćwiczenia i intensywność treningu dobrane są indywidualnie pod kątem Twojego poziomu sprawności i wydolności fizycznej.