Stopy są kluczowym elementem aparatu ruchowego człowieka. To przecież dzięki nim każdego dnia się poruszamy – chodzimy, biegamy, skaczemy. Codzienne dźwigają ciężar całego naszego ciała, dlatego tak ważne jest, by działały prawidłowo. Niestety choroby cywilizacyjne, jak cukrzyca, otyłość, a także chodzenie w źle dobranym obuwiu, z płaskimi, fabrycznymi wkładkami lub na wysokim obcasie z wąskimi noskami sprzyja deformacjom stóp, m.in. płaskostopiu poprzecznemu i halluksom. Pojawiają się patologie w obrębie stawów skokowych, kolan, bioder, a nawet kręgosłupa.

Badanie podoskopowe – co to jest? 

Badanie podoskopowe pozwala ocenić rozkład sił na stopie oraz zdiagnozować takie deformacje, jak koślawy paluch czy płaskostopie poprzeczne lub podłużne. Jest to badanie proste, szybkie i całkowicie nieinwazyjne. Do badania służy specjalna płyta, na której pacjent staje, a lustro i diody umieszczone poniżej pozwalają na obserwacje spodu stopy. Badanie można z powodzeniem robić już u dzieci od 2 roku życia. Dzięki prawidłowej diagnozie możliwe jest odpowiednie dobranie wkładek ortopedycznych do butów, a przez to niwelowanie nieprawidłowych przeciążeń w obrębie stopy i stawy skokowego. 

Korzyści ze stosowania wkładek:

 

Zdrowe stopy
Wkładki indywidualne tworzone osobno prawa i lewa są idealnie dopasowane do potrzeb stóp. Zapewniają bezpieczeństwo i chronią stopy dzięki zastosowaniu w pełni spersonalizowanego modułu stabilizującego oraz warstwy amortyzacyjnej.

Zdrowe stawy
Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologicznie materiałów możliwe jest perfekcyjne wyprofilowanie wkładki, milimetr po milimetrze, aby ograniczać nieprawidłowości w ustawieniu stawów, np. kolan szpotawych lub koślawych

Zdrowy kręgosłup 
Wkładki korygują zaburzenia i wady postawy, które dotykają aż 80% dzieci w wieku szkolnym, a nieleczone pogłębiają się z wiekiem, przyczyniając do stopniowego pogorszenia jakości życia. Poprzez indywidualny dobór wkładek możliwe jest dokonanie korekty nierówności długości nóg.

Mniej kontuzji 
Mikrowstrząsy, na które narażona jest stopa przy każdym kroku, są pochłaniane przez warstwę amortyzacyjną wkładki. Dzięki temu sport staje się bezpieczniejszy, zwłaszcza podczas treningu, gdy ruchy są wielokrotnie powtarzane i wykonywane przez dłuższy okres czasu.

Poprawa wyników w sporcie
Idealne dopasowanie wkładki pozwala wspomóc dynamikę naturalnego ruchu stopy podczas uprawiania sportu – zapewnia komfort zarówno na treningu, jak i w czasie startu w zawodach.

Lepsza koordynacja
Wkładki spersonalizowane gwarantują pobudzenie do właściwego funkcjonowania receptorów czucia głębokiego, tzw. proprioreceptorów, dzięki czemu poprawia się ogólna koordynacja całego ciała, a także zdecydowanie zmniejsza się ryzyko wystąpienia kontuzji.

Komfort i wygoda
Wkładki indywidualnie dopasowane zawsze działają zgodnie z potrzebami użytkownika – możliwość wykonania korekty pozwala na dostosowanie poszczególnych elementów do aktualnych potrzeb.