Osoczem bogatopłytkowym skutecznie leczymy w CTK od lat, natomiast fibryna I-PRF to nowa możliwość, którą z powodzeniem wdrażamy ze względu na skuteczność potwierdzoną badaniami naukowymi i opiniami zagranicznych specjalistów. Zarówno PRP jak i I-PRF poddajemy odwirowywaniu z krwi własnej pacjenta na miejscu w naszym centrum podczas jednej wizyty. Płytki podawane są bezpośrednio w miejsce bólu. Co najważniejsze te nowoczesne metody są skuteczne, bezpieczne oraz dają szybkie efekty odczuwalne dla pacjenta.

Stymulowany wstrzykniętymi substancjami organizm wytwarza nowy materiał, który pomaga szybko zregenerować uszkodzone lub bolesne obszary. Metoda z powodzeniem jest stosowana od kilkunastu lat, a adresowana jest do osób cierpiących z powodu uciążliwego bólu kręgosłupa i stawów na podłożu uszkodzenia, zwyrodnienia i przeciążenia. W Centrum Terapii Kręgosłupa stosujemy ją także w terapii sportowców, którzy chcą jak najszybciej wrócić do uprawiania swojej dyscypliny.

Czym jest osocze bogatopłytkowe i fibryna bogatopłytkowa?

Osocze bogatopłytkowe (PRP – Platelet Rich Plasma) i fibryna bogatopłytkowa (I-PRF Injectable Platelet Rich Fibrin) to skoncentrowana objętość płytek krwi. Mechanizm leczenia polega na wydzieleniu czynników wzrostu, które w istotny sposób modulują przebieg prawidłowej przebudowy naprawczej tkanek, ścięgien czy mięśni. Dzięki temu odrasta prawidłowa, zdrowa tkanka. Zaletą tej terapii jest fakt, że wykorzystywana jest wyłącznie krew własna pacjenta i niewątpliwie nie ma ryzyka transmisji chorób wirusowych lub reakcji uczuleniowych.

Jak wygląda zabieg podania PRP I I-PRF?

Zabieg podania osocza bogatkowatego lub fibryny bogatkowatej odbywa się w całości w naszym Centrum przy ulicy Wyszyńskiego we Wrocławiu. Wizyta trwa około czterdziestu minut i składa się z czterech etapów. Pierwszym z nich jest wywiad i badanie pacjenta, ważne jest obecne samopoczucie, analiza obranej terapii, a także ustalenie źródła bólu. Kolejny krok, czyli pozyskanie koncentratu bogatopłytkowego z krwi własnej pacjenta odbywa się w gabinecie lekarskim. Po pobraniu krwi zostaje ona umieszczona na kilka minut w specjalistycznym separatorze, który w procesie wirowania oddziela czerwone krwinki od osocza i innych elementów, a wszystko odbywa się szybko i bezpiecznie. Tak otrzymane komórki wstrzykiwane w kontuzjowane, uszkodzone lub bolesne miejsce. Zabieg często wykonywany jest pod kontrolą aparatu USG. Zabieg jest szybki i wysoce skuteczny, a jego efekty mogą być widoczne niemal od razu. Komórki macierzyste wędrują do leczonego miejsca, przyspieszając regenerację tkanek. Rehabilitację pacjent rozpoczyna już następnego dnia po zabiegu operacyjnym. Program rehabilitacji dobierany jest odpowiednio do rodzaju schorzenia.

Fibryna I-PRF – skuteczna, szybka i bezpieczna terapia

Zabiegi z wykorzystaniem PRP i I-PRF to metody innowacyjne, lecz stosowane powszechnie w nowoczesnych ośrodkach leczenia bólu. Skuteczność i bezpieczeństwo to najważniejsze cechy terapii z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego i fibryny bogatopłytkowej z wykorzystaniem materiału własnego pacjenta. Ryzyko powikłań jest niezwykle niskie, a pacjent jest pod nadzorem lekarskim do 30 dni po wykonanym zabiegu lub serii. Podane czynniki wzrostu stymulują organizm do szybszego leczenia chorych obszarów, niwelując zmiany w tkankach i zmniejszając ból. Tkanki miękkie takie jak mięśnie czy ścięgna są stymulowane do szybszego gojenia, obserwujemy również szybszy proces rekonstrukcji wiązadeł i stawów. Terapia jest biologiczna i mało inwazyjna, a korzystając z materiału własnego pacjenta, mamy pewność, że unikniemy chorób wirusowych, czy reakcji alergicznych przenoszonych we krwi.

Leczenie z użyciem PRP i I-PRF na terenie Wrocławia w Centrum Terapii Kręgosłupa. Prowadzimy zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego i fibryny bogatopłytkowej, a także kolagenu MD. Leczenie zawsze poprzedzone jest diagnostyką, a następnie uzupełniane za pomocą indywidualnie dobranej rehabilitacji i szeroko pojętej edukacji zdrowotnej.