Całościowe podejście do każdego pacjenta

Kompleksowy program leczenia w Centrum Terapii Kręgosłupa obejmuje szereg metod i terapii, które indywidualnie dobrane i prowadzone równolegle przynoszą efekty i ulgę w bólu. Korzystamy z osiągnięć współczesnej medycyny i nowoczesnej diagnostyki, wykorzystujemy terapię manualną, tlenową, proloterapię, indywidualne treningi, a także terapie naturalne. Specjalizujemy się w leczeniu chorób, kręgosłupa, mięśni i stawów. Terapie dobierane są indywidualnie, zależne od choroby i dolegliwości oraz stanu zdrowia pacjenta. Każda terapia ustalana jest po konsultacji lekarskiej.

Tylko kompleksowa terapia daje efekty.

Diagnostyka

Proces leczenia zaczynamy od konsultacji lekarskiej i wywiadu oraz kilku badań, które wykonujemy na miejscu m.in. cena funkcji fizjologicznych – So check, wykonywana, aby określić stan ilościowy minerałów, witamin w organizmie. Wykorzystujemy również diagnostykę termowizyjną, USG, a w razie potrzeby zlecamy szybkie RTG, MR, EMG i inne badania w naszych placówkach partnerskich.

Terapia manualna

W ramach diagnostyki wykonywane są badania ogólne, badania manualne i testy ruchowe, natomiast w terapii stosowana jest szeroka gama technik manipulacji, mobilizacji, trakcji, kompresji, terapii tkanek miękkich i terapii nerwowo-mięśniowych. Terapia manualna często opiera się na łączeniu wielu metod, uwzględniając całość struktury aparatu ruchu.

Fizykoterapia

Nowoczesna fizykoterapia – często jest to jedyny sposób, aby uruchomić głębokie struktury kręgosłupa lub mięśni. Zabiegi pobudzają procesy biologiczne w tkankach, dzięki czemu możliwe jest zlikwidowanie bólu, obrzęków, wysięków i stanów zapalnych. Sprzęt, jakim dysponujemy na miejscu to m.in. laser wysokoenergetyczny, Salus Talent, Magnetostym, INDI, SIRIO, Salus Talent URO.

Regeneracja tkanek

Biologiczna regeneracja tkanek to przyczynowy sposób leczenia bólu stawów i kręgosłupa. Wyjątkowość tej formy leczenia polega na likwidacji bólu poprzez naprawę uszkodzonej tkanki i jej struktury . Uznaje się, że najwyższą skuteczność osiąga się, podając gotowy kolagen MD lub osocze bogatopłytkowe PRP i fibrynę bogatopłytkową I-PRF, które uzyskuje się po odwirowaniu z krwi własnej pacjenta.

Terapia Tlenowa

Terapia w komorze hiperbarycznej poprawia stan ogólny pacjenta. Dostarczając zwiększoną ilość tlenu do tkanek i narządów, terapia w komorze hiperbarycznej poprawia krążenie krwi i sprawia, że tlen dociera do tych niedotlenionych miejsc, które od dawna pozostają w uśpieniu. Pobudzając na nowo organizm do pracy, terapia tlenem wspomaga układ odpornościowy, ułatwia metabolizm komórkowy, zwiększa ilość komórek macierzystych, a także przyspiesza gojenie i regenerację tkanek.

Terapia Naturalna

Na stan naszego zdrowia wpływ ma wiele czynników, ważne jest: co jemy, jak się ruszamy, ile śpimy, jak radzimy sobie ze stresem, a nawet ile czasu spędzamy na zewnątrz. To wszystko ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia, nie tylko w profilaktyce, ale także w leczeniu, dzięki podejściu całościowemu. Nie można osiągnąć pełnego stanu zdrowia, skupiając się tylko na wybranych aspektach w naszym organizmie lub na eliminacji bólu nie dbając o usunięcie jego przyczyny. Terapie naturalne wspomagają inne procesy leczenia, przyspieszają je i wpływają pozytywnie na cały organizm.

Trening Kręgosłupa

Nasi trenerzy specjalizują się w analizie przyczyny bólu, by następnie poprzez odpowiednią terapię usunąć lub złagodzić dolegliwości pacjenta. Trening jest często uzupełnieniem fizjoterapii lub ma za zadanie podtrzymanie jej efektów. Dlatego kolejnym ważnym elementem leczenia jest autoterapia, której nasi trenerzy skutecznie uczą i której skutki kontrolują. Terapia treningowa kręgosłupa często wymaga korzystania ze specjalistycznego sprzętu, pobudzającego mięśnie głębokie (DMS). Tego typu unikalnym sprzętem do ćwiczeń dysponujemy w CTK.

Zaopatrzenie ortopedyczne

Dzięki prawidłowej diagnozie możliwe jest odpowiednie dobranie wkładek ortopedycznych do butów, a przez to niwelowanie nieprawidłowych przeciążeń w obrębie stopy i stawy skokowego. Wkładki korygują zaburzenia i wady postawy, które nieleczone pogłębiają się z wiekiem, przyczyniając do stopniowego pogorszenia jakości życia, kontuzji, a w efekcie bólu. Oprócz tego pomagamy w doborze sprzętu ortopedycznego. np. dopasowanych poduszek, klinów i innych.

Doświadczony zespół

Zespół specjalistów – lekarz spondyliatra, terapeuci manualni, ortopeda, lekarz rodzinny, specjalista proloterapii osób starszych oraz magistrowie fizjoterapii i masażyści profesjonalnie pomagają pacjentom Spondylo-Clinic w skutecznym pozbyciu się uciążliwych dolegliwości bólowych. Wyróżnia nas dociekliwość, wrażliwość i wytrwałość w procesie terapeutycznym każdego z naszych pacjentów, nigdy się nie poddajemy. Ze względu na złożoność leczenia, współpraca kilku specjalistów jest kluczem do sukcesu każdej terapii.