SoCheck – diagnostyka

Oligo Check to innowacyjna, nieinwazyjna metoda pozwalająca w krótkim czasie na szybką diagnostykę poziomu mikroelementów i metali ciężkich oraz stresu oksydacyjnego w organizmie. Badanie oparte jest na spektofotometrii, dzięki temu jest szybkie i bezbolesne, a wyniki dostępne po krótkiej chwili.

SOCHECK to innowacyjne, nieinwazyjne metody pozwalające na szybką diagnostykę w krótkim czasie i zmierzenie poziomu m.in mikroelementów i metali ciężkich, stresu oksydacyjnego w organizmie czy nasycenia krwii tlenem. Pomiary są wykonywane urządzeniem spektrofotometrycznym oraz pulsoksymetrem. Wyniki są gotowe do analizy już po kilku minutach.

Metale ciężkie, nawet przy prawidłowym składzie mikroelementów mogą zaburzać prawidłowe funkcjonowanie wszystkich organów i układów organizmu, a czasem doprowadzić do silnego zatrucia. Stres oksydacyjny jest odpowiedzialny za starzenie się organizmu i wiele schorzeń ostrych i przewlekłych. Stres oksydacyjny określa stan równowagi między wolnymi rodnikami i antyoksydantami, jeśli jest zachowana równowaga, to organizm może prawidłowo uruchamiać wszystkie procesy enzymatyczne i naprawcze w organizmie, tym samym ma szansę na zachowanie dobrego zdrowia. Na stres oksydacyjny mają wpływ czynniki endogenne i egzogenne m.in.: smog, papierosy, stres, niezdrowy tryb życia, starzenie się, stany zapalne i inne. 

OligoCheck 

OLIGOCHECK to innowacyjna, nieinwazyjna metoda pozwalająca w krótkim czasie na szybką diagnostykę poziomu mikroelementów i metali ciężkich oraz stresu oksydacyjnego w organizmie. 

Badanie jest dostępne w wersji rozszerzonej w której badany jest poziom 20 mikro i oligoelementów, poziom 14 metali ciężkich, poziom 7 witamin w formie estymacji na bazie badania poziomu mikroelementów oraz poziom stresu oksydacyjnego, stan skóry anty-aging, stan otyłości u mężczyzn i stan zagrożenia cellulitem u kobiet, stan włosów, stawów, równowagę kwasowo-zasadową, stan toksemii metalami ciężkimi, stan trawienia, stan psychiki i stan globalnej równowagi w postaci opisu i diagramu.

W badaniu, na podstawie poziomów mikroelementów, podane są poziomy witamin: m.in. C, D, A, E, B6, B12 i B9 (kwas foliowy). Nadmiar i niedobór tych składników może być przyczyną chorób ostrych i przewlekłych, w tym chorób cywilizacyjnych. Minerały i mikroelementy są ważnym składnikiem komórek i wszystkich reakcji enzymatycznych zachodzących w organizmie, ich prawidłowy skład gwarantuje równowagę w organizmie.

Cardi Check 

Dzięki pulsoksymetrii możemy szybko zmierzyć poziom wysycenia krwi tlenem, otrzymując wynik wyrażony w mierze procentowej. Pulsoksymetr jest urządzeniem dokonującym u człowieka nieinwazyjnego pomiaru wysycenia krwi tlenem, a także tętna. Pulsoksymetry wyposażone są w klipsowe czujniki, zakładane zwykle na palec pacjenta.

Wysycenie tlenem krwi mierzy się, badając hemoglobinę, pigment komórek krwi, czyli erytrocytów, które w organizmie przenoszą tlen z płuc do tkanek. Badanie pozwala ocenić ostry i przewlekły stres poprzez niezbędną równowagę rytmiczną, z wykorzystaniem 5 wskaźników: Ocena elastyczności tętnic, cena stresu oraz fizjologicznych zdolności rozwiązywania tego problemu, koherencja sercowa, utlenienie tkanki IRT, ocena zaburzeń równowagi, ocena układu adrenergicznego, parasympatycznego i innych.

Przykładowe wyniki badań:

W rozszerzonym zakresie badania OLIGOCHECK badany jest poziom 20 mikro i oligoelementów, poziom 14 metali ciężkich, poziom 7 witamin w formie estymacji na bazie badania poziomu mikroelementów oraz poziom stresu oksydacyjnego, stan skóry anty-aging, stan otyłości u mężczyzn i stan zagrożenia cellulitem u kobiet, stan włosów, stawów, równowagę kwasowo-zasadową, stan toksemii metalami ciężkimi, stan trawienia, stan psychiki i stan globalnej równowagi w postaci opisu i diagramu.

Zalecenia:
• W zależności od wyników, lekarz dobiera odpowiednie dalszą ścieżkę leczenia

Właściwa i szybka diagnostyka jest bardzo ważnym elementem profilaktyki, a profilaktyka to najtańszy sposób na utrzymanie dobrego stanu zdrowia.