71 726 11 71 | 71 791 59 23 | 503 183 095 ctkbiuro@gmail.com

Proloterapia (kolagen, osocze bogatopłytkowe)

Proloterapia to przyczynowy sposób leczenia bólu stawów i kręgosłupa. Wyjątkowość tej formy leczenia polega na likwidacji bólu poprzez naprawę uszkodzonej tkanki i jej struktury. Uznaje się, że najwyższą skuteczność osiąga się, podając gotowy kolagen MD lub osocze bogatopłytkowe, które uzyskuje się po odwirowaniu krwi własnej pacjenta.

PROLOTERAPIA z podaniem Kolagenu MD i PRP (osocze bogatopłytkowe)

Stymulowany wstrzykniętymi substancjami organizm wytwarza nowy kolagen. Ze względu na „proliferyczne” działania, metodę tę nazwano proloterapią. Ta metoda leczenia adresowana jest do osób cierpiących z powodu bólu kręgosłupa i stawów na podłożu uszkodzenia, zwyrodnienia i przeciążenia. Polecana jest również sportowcom, którzy doznali urazu i chcą jak najszybciej wrócić do treningów.

Osocze bogatopłytkowe (PRP – Platelet Rich Plasma) to skoncentrowana objętość płytek krwi. Mechanizm jego działania polega na wydzieleniu czynników wzrostu, które w istotny sposób modulują przebieg prawidłowej przebudowy naprawczej tkanek, ścięgien czy mięśni. Efektem jest odrastanie prawidłowej, zdrowej tkanki, ponieważ stymulowany organizm produkuje nowy kolagen. Zaletą tej terapii jest fakt, że wykorzystywana jest wyłącznie krew własna pacjenta i nie ma ryzyka transmisji chorób wirusowych lub reakcji uczuleniowych.

Decydując się na proloterapię, pacjenci nie tylko pozbywają się nękającego ich problemu natury zdrowotnej, ale również zapewniają swemu organizmowi stymulację niezbędną do uleczenia tego, z czym nie radzi sobie nawet najnowocześniejsza medycyna.

Wielu pacjentów mówi, że robimy „cuda”, a to tylko dobrze zastosowana wiedza i nowoczesny unikatowy sprzęt.

Dodatkowe informacje dotyczące zabiegów z osoczem bogatopłytkowym i kolagenem

Najczęściej wykonuje się serię zabiegów. Szczyt przebudowy komórkowej przypada na 2–4 tygodnie po zabiegu, lecz pełna regeneracja może trwać dużo dłużej. O doborze metody i preparatu decyduje lekarz po ocenie stanu pacjenta i jego możliwości regeneracji. 

W Polsce tylko kilka ośrodków stosuje proloterapię i, mimo że jest to bardzo skuteczna metoda (często jako ważny element terapii skojarzonej), nadal brak jest wysokiej jakości sprzętu, preparatów i doświadczonych specjalistów.

W CENTRUM TERAPII KRĘGOSŁUPA stosujemy proloterapię od wielu lat. Mamy duże doświadczenie w stosowaniu Kolagenu MD oraz wszelkich innych preparatów. Jesteśmy ośrodkiem prowadzącym warsztaty praktyczne dla lekarzy specjalistów. Przy łączeniu różnych metod, w tym terapii manualnej, fizykoterapii i kinezyterapii uzyskujemy skuteczność znacznie wyższą niż w wielu innych ośrodkach. Rezultaty tak prowadzonego leczenia mogą być nie tylko spektakularne, ale również trwałe – wszystko dzięki temu, że powoduje ono odbudowę tkanek, likwidując źródło dolegliwości.