71 726 11 71 | 71 791 59 23 | 503 183 095 ctkbiuro@gmail.com

Fibryna jest w 100% biokompatybilnym produktem.  Preparat powstaje z krwi pacjenta i jest absolutnie bezpieczny. I-PRF to koncentrat płytkowy nowej generacji w postaci trójwymiarowej struktury. Dzięki tej strukturze płytki krwi są dłużej stymulowane do uwalniania czynników wzrostu,cytokin oraz powodują migrację mezenchymalnych komórek macierzystych do miejsca podania. Dzięki temu jest to idealna terapia dla osób obawiających się zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego. Bez obaw takiemu zabiegowi mogą się również poddać osoby wykazujące skłonności alergiczne.

Kiedy stosujemy fibrynę bogatopłytkową?

Pozyskana z materiału pacjenta fibryna bogatopłytkowa przyspiesza gojenie się ran oraz regenerację ścięgien, mięśni, więzadeł, tkanki chrzęstnej i kostnej. Aktywowane płytki krwi uwalniają czynniki wzrostu, które stymulują regenerację komórkową, i aktywują biologiczne procesy w organiźmie. Metoda z powodzeniem jest stosowana od kilkunastu lat, a adresowana jest do osób cierpiących z powodu uciążliwego bólu kręgosłupa i stawów na podłożu uszkodzenia, zwyrodnienia i przeciążenia. W Centrum Terapii Kręgosłupa stosujemy ją także w terapii sportowców, którzy chcą jak najszybciej wrócić do uprawiania swojej dyscypliny. 

Kwalifikacja do terapii I-PRF:

• Zmiany zwyrodnieniowe stawów

• Ubytki mięśni

• Zaburzenia zrostu kostnego

• Dysplazja włóknista

• Stan po rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego ACL

• Stan po szyciu łąkotek i naprawach chrząstki stawowej

• Stan po zabiegach naprawczych ścięgien

• Cała medycyna estetyczna

Jak wygląda zabieg podania I-PRF?

Zabieg podania fibryny bogatkowatej odbywa się w całości w naszym Centrum przy ulicy Wyszyńskiego we Wrocławiu. Wizyta trwa około czterdziestu minut i składa się z czterech etapów.

Pierwszym z nich jest wywiad i badanie pacjenta, ważne jest obecne samopoczucie, analiza obranej terapii, a także ustalenie źródła bólu. Kolejny krok, czyli pozyskanie koncentratu bogatopłytkowego z krwi własnej pacjenta odbywa się w gabinecie lekarskim.

Po pobraniu krwi zostaje ona umieszczona na kilka minut w specjalistycznym separatorze, który w procesie wirowania oddziela czerwone krwinki od osocza i innych elementów, a wszystko odbywa się szybko i bezpiecznie.

Tak otrzymane komórki wstrzykiwane w kontuzjowane, uszkodzone lub bolesne miejsce. Zabieg często wykonywany jest pod kontrolą aparatu USG. Zabieg jest szybki i wysoce skuteczny, a jego efekty mogą być widoczne niemal od razu.

Komórki macierzyste wędrują do leczonego miejsca, przyspieszając regenerację tkanek. Rehabilitację pacjent rozpoczyna już następnego dnia po zabiegu operacyjnym. Program rehabilitacji dobierany jest odpowiednio do rodzaju schorzenia.

Fibryna I-PRF – skuteczna, szybka i bezpieczna terapia

Zabiegi z wykorzystaniem PRP i I-PRF to metody innowacyjne, lecz stosowane powszechnie w nowoczesnych ośrodkach leczenia bólu. Skuteczność i bezpieczeństwo to najważniejsze cechy terapii z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego i fibryny bogatopłytkowej z wykorzystaniem materiału własnego pacjenta. Ryzyko powikłań jest niezwykle niskie, a pacjent jest pod nadzorem lekarskim do 30 dni po wykonanym zabiegu lub serii. Podane czynniki wzrostu stymulują organizm do szybszego leczenia chorych obszarów, niwelując zmiany w tkankach i zmniejszając ból. Tkanki miękkie takie jak mięśnie czy ścięgna są stymulowane do szybszego gojenia, obserwujemy również szybszy proces rekonstrukcji wiązadeł i stawów. Terapia jest biologiczna i mało inwazyjna, a korzystając z materiału własnego pacjenta, mamy pewność, że unikniemy chorób wirusowych, czy reakcji alergicznych przenoszonych we krwi.

Zabieg PRP i I-PRF stosuje się w celu pobudzenia regeneracji tkanek miękkich, chrzęstnych i kostnych, czego efektem jest:

• Przyspieszona regeneracja ścięgien, mięśni, więzadeł
• Odbudowa tkanki chrzęstnej i kostnej
• Przyspieszony proces gojenia się ran
• Zmniejszenie dolegliwości bólowych
• Szybki powrót sprawności ruchowej

Zalecenia:
• Wykonanie 1-3 do 5-ciu zabiegów w odstępach 3-4 tygodniowych zgodnie z zaleceniem lekarza prowadzącego.
• Stosowanie HBOT (hiperbarii tlenowej) znacznie przyśpiesza procesy naprawcze.
• W połączeniu z PRP (osocze bogatopłytkowe) to nowy wymiar w medycynie regeneracyjnej.

Leczenie z użyciem PRP i I-PRF na terenie Wrocławia w Centrum Terapii Kręgosłupa. Prowadzimy zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego i fibryny bogatopłytkowej, a także kolagenu MD. Leczenie zawsze poprzedzone jest diagnostyką, a następnie uzupełniane za pomocą indywidualnie dobranej rehabilitacji i szeroko pojętej edukacji zdrowotnej.