DIETETYKA I PSYCHODIETETYKA

Każdy dzień jest dobrym dniem na zmianę złych nawyków żywieniowych. Naszym ekspertem jest Patrycja Palkiewicz – dietetyk i psychodietetyk z wieloletnim doświadczeniem. 

Psychodietetyk to specjalista, którego zadaniem jest przede wszystkim pomoc w osiągnięciu zamierzonych celów – od wyjaśnienia psychologicznych mechanizmów prowadzących do problemów z utrzymaniem prawidłowej masy ciała; przez pracę nad motywacją, obrazem siebie, samooceną; po wspomaganie w procesie zmiany nawyków żywieniowych oraz edukację prozdrowotną.

Odpowiednie odżywianie ma istotne znaczenie w profilaktyce i leczeniu wielu schorzeń. Oprócz wywiadu, badań i ich analizy, dietetyk/ psychodietetyk także edukuje pacjenta i pomaga wdrożyć zdrowe nawyki żywieniowe. Dieta związana jest również z różnego rodzaju alergiami lub nietolerancjami pokarmowymi, wówczas dietetyk pomaga w dobraniu produktów pełniących rolę pełnowartościowych zamienników. Prawidłowo zbilansowana dieta może również wspomóc leczenie kardiologiczne, endokrynologiczne, czy też dermatologiczne oraz spowodować wycofywanie się negatywnych skutków chorób i zapobiegać powstawaniu nowotworów.

Wizyta zwykle rozpoczyna się od obszernego wywiadu z pacjentem, a na podstawie zebranych informacji oraz badań (zleconych podczas pierwszej wizyty lub wykonanych wcześniej) specjalista ustala indywidualny plan żywieniowy, który w zależności od potrzeb pomaga bezpieczną zmianę masy ciała oraz uzupełnia niedobory witamin, minerałów lub pozostałych składników pokarmowych.

Nasz ekspert – Patrycja Palkiewicz

Jestem dietetykiem-doradcą żywieniowym, specjalistą psychodietetyki, który nie uczy liczenia kalorii. Uczę natomiast podejmowania świadomych decyzji żywieniowych oraz tego, jak małymi krokami zmieniać styl życia, obniżać wpływ czynników stresogennych i zwiększać odporność organizmu.

Od dekady przywracam ludziom zdrowie i radość z życia. Wszystko dzięki zmianom nawyków żywieniowych w oparciu o wyniki badań krwi, aktualny stan zdrowia oraz preferencje żywieniowe.

Dieta, to nie restrykcja, to styl życia, a każdy dzień

jest dobrym dniem na zmianę!

$

Oferta dodatkowa - warsztaty, relaks i inne

$

Autorskie masaże i programy odchudzające

$

Profesjonalna analiza składu ciała

$

Indywidualne podejście

Leczenie mozliwe poprzez odpowiednio dobraną dietę:

$

leczenie alergii

$

leczenie cukrzycy typu 1 i 2, cukrzycy ciężarnych

$

psychodietetyka zaburzeń odżywiania (anoreksja, bulimia)

$

leczenie chorób układu pokarmowego

$

leczenie schorzeń kardiologicznych

$

leczenie schorzeń niepłodności

$

leczenie schorzeń osteoporozy i reumatyzmu

$

leczenie schorzeń tarczycy

Więcej informacji na stronie: